Подивіться, які у нас ляльки!
А на перерві ляльки встигли подружитись та розповісти цікаві історії.
Діти зазвичай прив'язуються до іграшок. Сплять, обіймаючи свою улюблену іграшку, їдять, саджаючи її поруч, веселяться і бігають з нею, тягають по підлозі і в хвилину ніжності ласкаво притискають її до себе. М'яка іграшка - невід'ємна частина дитинства.
Але з часом улюблені іграшки втрачають свій первозданний вигляд, і приходить необхідність повернути їм яскравість, свіжість, чистоту.
М'які іграшки виготовляються з різних видів тканин: плюш, фліс, штучне хутро, велюр .... Значить, і догляд за ними повинен бути різним. Перш ніж купувати іграшку, вивчіть її на предмет можливості прання.
М'яка іграшка вбирає в себе багато пилу. Таким чином, її рекомендується чистити хоча б раз на тиждень.
Ось один із своєрідних методів чищення м'яких іграшок.
Крім пилу в м'яких іграшках можуть накопичитися і пилові кліщі (дуже сильний і поширений алерген). Відомо, що при температурі -10 кліщі гинуть, значить, іграшку можна покласти в морозильну камеру на пару діб. При температурі -18 градусів кліщі у м'якій іграшці загинуть за 2-3 години. До речі, при такому чищенні зовнішній вигляд іграшки не псується.
Деякі іграшки можна прати в машинці. Зазвичай спосіб прання вказується на ярлику. Прати іграшку обов'язково на делікатному режимі при температурі 30-40 градусів, без віджиму і з додатковим полосканням, щоб не залишився порошок. Але, якщо Ви хочете позбутися від пилових кліщів, то можна випрати при температурі 60 градусів. Чистячі засоби також повинні бути щадливими. А щоб колір іграшки не змінився, можна додати трохи оцту або лимонної кислоти. Використовувати потрібно третю частину дози порошку.Також бажано вибрати спеціальні порошки для вовняних виробів. Вони більш лояльні до структури тканини. Хлорку і відбілюючі засоби використовувати забороняється, тому що тканина, з якої зшита іграшка, може полиняти.
Дуже важливо правильно сушити м'яку іграшку, щоб вона не втратила форму. Правильніше за все - в підвішеному стані.
Існують ще й в'язані іграшки. Їх чистити і сушити ще складніше. Адже шерсть при контакті з водою сідає. І іграшка після висихання деформується. Тому, прополоскавши іграшку, треба обережно відтиснути і розправити її. Таку іграшку можна сушити, розстеливши її на рушник.
Ви запитаєте, а як же бути з великими іграшками, які ані в морозильник, ані в машинку не влізуть.
Пил з великих іграшок можна зняти за допомогою порохотяга спеціальними насадками, призначеними для м'яких меблів.
Майже у всіх хімчистках є така послуга, як чистка іграшок. Там використовується аквачистка - це дуже щадлива технологія. Аквачистка, до того ж, на сьогоднішній день вважається самим екологічним методом чистки.
Час від часу потрібно стежити за цілісністю м'якої іграшки і займатися її лагодженням। Переглядайте, не лопнув чи шов. Адже м'які іграшки начинені різними наповнювачами: синтепоном, поролоном, ватою, пластиковими кульками. А маленькі діти, як відомо, люблять пробувати все на смак. Обов'язково перевіряйте, чи міцно прикріплені дрібні деталі: очі, гудзички і т.д
Підготував Шайнер Андріан